top of page

ÜKSSARVIKU KOOL

tf2.png

Vaata "Ükssarviku" filmi internetis

Film on kättesaadav ka Telia ja Elisa videolaenutuses ning Netikinos. 

Haridusasutustele tasuta: anna soovist filmi vaadata märku siin.

125403351_3540366306009166_8225456773528

1: ALUSTAMINE

Kas oma ettevõttega alustamiseks on vaja ülikooli minna? Millal on õige aeg alustada? Kuidas saab varasem töökogemus kasuks tulla oma ettevõtte rajamisel? Mis kasu on hoosloomistest ehk häkatonidest? Milline võiks olla ühe alustava ettevõtja suhtumine?

 

Neile ja mitmetele teistele küsimustele vastavad Eesti tehnoloogiaettevõtjad Rainer Sternfeld, Karoli Hindriks, Markus Villig, Taavet Hinrikus, Martin Villig, Kristjan Maruste, Sten Tamkivi, Kristel Kruustük, Kaidi Ruusalepp, Alari Aho ja Kaarel Kotkas.

Pikkus: 8 minutit.

2: IDEEST TOOTENI

Kuidas kulgeb teekond ideest tooteni? Millest saavad edukad ideed alguse? Mis sellele kaasa aitab? Kuidas saada aru, et maailm vajab just sellist toodet? Kas geniaalsest ideest üksi piisab, et saavutada edu?

Nendele küsimustele annavad vastuse Eesti ettevõtjad Sten Tamkivi, Markus Villig, Veljo Otsason, Martin Villig, Kristel Kruustük, Kadri Tuisk, Kaarel Kotkas, Taavet Hinrikus, Alari Aho, Kaidi Ruusalepp ja Kristjan Maruste.

Pikkus: 12 minutit.

3: kaasasutajad

On ütlus: "Kui tahad minna kiiresti, mine üksi. Kui tahad minna kaugele, siis mine koos teistega!".

Eesti ettevõtjad Alari Aho, Veljo Otsason, Taavet Hinrikus, Martin Villig, Rain Rannu, Markus Villig, Karoli Hindriks, Kristel Kruustük ja Kaidi Ruusalepp jagavad olulisi nippe startupi alustamisest ja ideaalse tiimi loomisest.

Pikkus: 8 minutit.

BOONUS: MIS ON STARTUP?

Mis see startup siis ikkagi on? Mida tähendab "skaleeruv ja korratav ärimudel"? Mida investorid startuppide juures oluliseks peavad ning millele tuleks pöörata tähelepanu?

Neile ja mitmetele teistele küsimustele annavad vastuse Eesti ettevõtjad Kristjan Maruste, Sten Tamkivi, Rainer Sternfeld, Markus Villig, Martin Villig, Karoli Hindriks, Kristel Kruustük, Taavet Hinrikus, Kaidi Ruusalepp, Rain Rannu, Kadri Tuisk, Kaarel Kotkas ja Veljo Otsason.

Pikkus: 3 minutit.

4: tiim

Kumb on olulisem - tiim või idee? Kuidas luua ja tegutseda hästi toimiva tiimina?

Selle kohta jagavad häid nippe Eesti ettevõtjad Sten Tamkivi, Veljo Otsason, Rainer Sternfeld, Taavet Hinrikus, Alari Aho, Kaidi Ruusalepp, Markus Villig, Kaarel Kotkas ja Martin Villig. 

Pikkus: 9 minutit.

5: startupi Argipäev

Eesti ettevõtjad Kristel Kruustük, Kadri Tuisk, Karoli Hindriks, Kristjan Maruste, Sten Tamkivi, Kaidi Ruusalepp, Martin Villig, Taavet Hinrikus ja Rainer Sternfeld tutvustavad startupi tavalist tööpäeva, tuues paralleeli ameerika mägedega - ühel hetkel läheb kõik ülesmäge, kuid igal hetkel võib sõit keerata ka teises suunas.


Vaata, millistest faasidest koosneb startup. Kui suur on oht läbi põleda ja miks on oluline leida hetki iseendale?

Pikkus: 8 minutit.

6: MOTIVATSIOON

Mis motiveerib üht ettevõtjat hommikuti üles ärkama? Miks on ettevõtja töö väärtuslik? Mis tunde annab võime asju muuta? Mis on tänapäeva noortele suurimaks motivatsiooniks startup-sektoris? Mida paeluvat on veel ettevõtluses?

Läbi lugude vastavad küsimustele Eesti tehnoloogiaettevõtjad Kadri Tuisk, Markus Villig, Sander Tammer, Karoli Hindriks, Kristjan Maruste, Kaidi Ruusalepp ja Kristel Kruustük. 

Pikkus: 6 minutit.

Kas ettevõtjaks saab hakata ilma vastava kogemuseta? Millised mustrid toimivad startuppides? Keda tasub kuulata ja kellelt nõu küsida? Kuidas leida infot, kuidas olla ettevõtluses edukas?

 

Eesti ettevõtjad Markus Villig, Karoli Hindriks, Taavet Hinrikus, Kristel Kruustük, Alari Aho, Kaidi Ruusalepp, Rainer Sternfeld, Veljo Otsason ja Kaarel Kotkas jagavad kogemusi ja annavad häid nippe, kuidas startupi tegemist õppida. 

Pikkus: 4 minutit.

7: Õppimine

8: investorid

Eesti ettevõtjad Markus Villig, Sten Tamkivi, Kadri Tuisk, Rain Rannu, Alari Aho, Martin Villig, Sander Tammer, Kristjan Maruste, Veljo Otsason, Rainer Sternfeld ja Kristel Kruustük jagavad oma kogemusi ja annavad vastused järgmistele küsimustele:

 

Millal peaks investoreid kaasama? Kuidas defineerida edukat ettevõtjat? Milline on hea investor? Kas piisab ainult ühest investorist? 

Pikkus: 14 minutit.

BOONUS: kaks lugu

Mis tunne on olla naisettevõtja meestekeskses ärimaailmas? Milliste tavapäratute olukordadega on naised ettevõtjatena silmitsi seisnud ning kuidas hakkama saanud?

Eesti ettevõtjad Kristel Kruustük ja Karoli Hindriks jagavad oma kogemusi hirmude ületamise, diskrimineerimise ja väljaspool mugavustsooni tegutsemise kohta. 

Pikkus: 4 minutit.

BOONUS: Liquidation Preference

Mida tähendab liquidation preference, millele ei olegi eesti keeles õiget vastet? Miks on liquidation preference vajalik? Kuidas see töötab ja millise eelise see investorile loob?

 

Sellest räägib täpsemalt Eesti ettevõtja ja Teleporti asutaja Sten Tamkivi. 

Pikkus: 3 minutit.

9: välisturud

Kui raske on pääseda välisturgudele? Kuivõrd kaugele ja kõrgele sihib Eesti ettevõtja? Kas on mõni sihtturg, kuhu ei tasu minna?

 

Neile ja mitmetele teistele küsimustele annavad vastused Eesti ettevõtjad Kaarel Kotkas, Sten Tamkivi, Markus Villig, Martin Villig, Kadri Tuisk ja Kristjan Maruste. 

Pikkus: 4 minutit.

10: silicon valley

Mis koht on Silicon Valley? Kas seal elamine ja töötamine on ettevõtjale mõistlik ja vajalik? Kas talent saab olla globaalne?

 

Silicon Valley võludest ja valudest annavad ülevaate seal elanud ja töötanud Eesti ettevõtjad Sten Tamkivi, Rainer Sternfeld, Karoli Hindriks ja Kristel Kruustük. 

Pikkus: 6 minutit.

11: Müük

Kuidas head müügiinimest ära tunda? Kes oskab ettevõttes kõige paremini toodet müüa? Kuidas luua usaldus kliendi ja müüja vahel? Kas Ameerika müügimees on stereotüüp või vajalik tüüp?

 

Müügist ja nendega kaasnevatest olulistest teemadest räägivad Eesti ettevõtjad Sten Tamkivi, Kaarel Kotkas, Kaidi Ruusalepp, Martin Villig, Veljo Otsason, Rainer Sternfeld, Kristjan Maruste, Karoli Hindriks ja Markus Villig. 

Pikkus: 12 minutit.

Eesti ettevõtjad Martin Villig, Sten Tamkivi, Alari Aho, Kaarel Kotkas, Kadri Tuisk, Karoli Hindriks, Rainer Sternfeld, Kristjan Maruste ja Taavet Hinrikus räägivad oma kogemuste põhjal, miks läbikukkumised on olulised. Mida neist olukordadest õppida ja kuidas keerulistest olukordadest edasi liikuda.

Pikkus: 9 minutit.

12: Läbikukkumised

BOONUS: isesõitev jalgratas?

Eestlased leiutasid isesõitva jalgratta! Kas tõesti!?

Eesti ettevõtja ja Comodule’i kaasasutaja Kristjan Maruste räägib oma loo, kuidas äratada meedia tähelepanu ning jõuda soovitud klientideni.

Pikkus: 4 minutit.

ÜKSSARVIKU HARIDUSPROJEKTI TOETAJAD

Paxful
Pipedrive
Civitta
Messente
Toggl
Creative Mobile
Adcash
NodeSWAT
Topia
Insly
Naised ettevõtluses
Astrec Invest
KPMG
Fortumo
Southwestern Advantage
Startup Tartu
Xolo
Rebelroam
bottom of page